Hotel *** Szrenica znajduję się w Szklarskiej Porębie. Położony jest u podnóża góry Szrenica. Zimową porą jego zaletą jest bliska odległość do ośrodka narciarskiego Skiarena Szrenica (zaledwie 100 metrów)

Nieopodal hotelu znajduje się również wejście na szlak do wodospadu Kamieńczyka, będącego najwyższym wodospadem Karkonoszy.

Jednym z wyjątkowych i magicznych miejsc naszego hotelu jest Chata Grillowa „Zagłoba”. Klimat staropolskiego wystroju oraz centralne umiejscowienie otwartego paleniska sprzyja wspólnemu biesiadowaniu i sprawia, że wieczory spędzone w chacie grillowej pozostają niezapomnianym wrażaniem. Domowe receptury oraz nabyte doświadczenie, procentują wyśmienitą kuchnią polską.

My przybyliśmy tutaj na nocleg z zamiarem pokonanie jednej z najpiękniejszych tras w okolicach Szklarskiej Poręby-Trasy Rowerowej Kogeneracji w przewodnikach oznaczonej pod nr 2

Trasa Kogeneracji to stosunkowo długa, ale łatwa technicznie. Biegnie głównie szutrowymi bądź asfaltowymi drogami polskich i czeskich Gór Izerskich i czeskich Karkonoszy. Po stronie czeskiej trasa nie jest oznakowywana przez Stowarzyszenie Cyklistów, lecz biegnie czeską 2 i 2A. Warto zobaczyć po stronie czeskiej Wodospady Mumlavy a po polskiej Kopalnię Stanisław (najwyżej położona kopalnia w Polsce – 1080 m.n.p.m.). Jedna z najpiękniejszych tras w okolicach Szklarskiej Poręby.

Wróćmy jednak do samego Hotelu, a ten oferuje nam całkiem dobrze wyposażone, czyste i schludne pokoje. Sympatyczną obsługę, zwłaszcza w recepcji. Wyżywienie w restauracji zaspokoiło nasze wybredne podniebienia. Zwłaszcza szwedzki stół podczas śniadania pozwolił zaopatrzyć nasze żołądki w pokłady energii potrzebne do męczącej wyprawy rowerowej. Jak zawsze najważniejszą dla nas sprawą było to, żeby Hotel oferował nam miejsce garażowe dla naszych ukochanych rowerów. Nie zawiedliśmy się, narciarnia wykorzystywana zimą do przechowywania nart zapewniła naszym rumakom bezpieczne schronienie.

W samej Szklarskiej Porębie na pewno znajduje się dużo więcej lepiej wyposażonych i bardziej ekskluzywnych obiektów noclegowych. Jednak główną zaletą Hotelu Szrenica  jest jego umiejscowienie w urokliwym i pozbawionym miejskiego gwaru miejscu. Jest to też całkiem dobra  baza wypadowa na eskapady rowerowe które oferują polskie i czeskie Góry Izerskie oraz Karkonosze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*