Moraira (wymowa: moɾajɾa) to małe, ekskluzywne nadmorskie miasteczko, na północnym wybrzeżu Costa Blanca. Dawniej była to niewielka wioska rybacka, dziś staje się ważnym punktem turystycznym południowo-wschodniej Hiszpanii.
Część Teulady (znana również jako Teulada-Moraira) 80 km na północ od Alicante

Na kawkę do Morairy-gdzie rozciągają się stąd cudowne widoki na El Penon de Ifach, skałę w pobliżu Calpe, znaną na całym wybrzeżu. Moraira to czarująca, hiszpańska miejscowość, z wąskimi uliczkami, pięknymi butikami, urokliwym portem i mariną.
Najbardziej jednak miasto słynie ze stylowych kawiarenek i restauracji. I właśnie do takiej nadmorskiej kawiarenki wybraliśmy się na naszych lśniących szosówkach na tzw. coffee ride na coffee break.- czyli przerwę w trasie na kawkę.

Kawkę i coś jeszcze… Wypiliśmy w miejscu obowiązkowym do odwiedzenia przez kolarzy-czyli w zatoczce Cala El Portet.  Mieszczą się tutaj restauracje Restaurante El Portet  i El Portet El Raco. Która z nich jest bardziej kultowa dla kolarzy trudno w sumie stwierdzić. Kawkę zamówiliśmy w tej pierwszej, a siedzieliśmy właściwie na granicy tych dwóch.

Ciągną tutaj setki kolarzy, obowiązkowo pstrykając fotografię na tle morza swoich kolarskich butów. Opartych o murek odgradzający restauracje od wąskiej plaży.

My też mamy takie foty, ale takie na nasz sposób.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

*